Průvodce ženy při onemocnění děložního čípku

MUDr. Eva Raušová

Edice Lékař a pacient

Průvodce ženy Rakovina děložního čípku stále patří mezi nejčastější nádorová onemocnění u ženy. V České republice je výskyt tohoto onemocnění asi 20 žen na 100 000 obyvatel. Nejrizikovější skupinou jsou ženy mezi 35. až 60. rokem života.

Setkala jste se vy sama nebo ve svém okolí s přednádorovými změnami na děložním čípku, či dokonce s rakovinou děložního čípku? Nevíte, zda máte nechat očkovat svoji dceru? Máte obavy o své zdraví?

Naše příručka by vám měla pomoci zorientovat se v této oblasti a současně vám přinést odpovědi na některé otázky týkající se například anatomie a funkce děložního čípku, gynekologické cytologie, významu papilomavirů (HPV), screeningu, prevence a léčby rakoviny děložního čípku, možnosti otěhotnění v případě pozitivního nálezu a řady dalších. Publikace je zároveň doplněna názornými obrázky, jež vám pomohou ještě více přiblížit danou problematiku. V jejím závěru naleznete praktický „slovníček“ nejčastěji používané odborné terminologie a odkazy na webové stránky s dalšími podrobnějšími informacemi.

ISBN 978-80-204-2048-0, formát B6, 110×165 mm, 38 stran, barevně, vazba šitá, doporučená cena 45 Kč Kategorie – Medicína, Ostatní Specializace – Gynekologie a porodnictví, Pediatrie, Všeobecné lékařství, Ostatní